O nás

Školský klub detí  je školským zariadením pre výchovu detí v čase mimo vyučovania. Vytvára podmienky pre pozitívne využívanie voľného času, rozvíja záujmy, smeruje k zdravému životnému telesnému, duševnému vývinu  a k ochrane zdravia pred negatívnymi vplyvmi vonkajšieho prostredia.  Deti, ktoré navštevujú ŠKD sú umiestnené v jednom oddelení v hlavnej budove školy, v starej časti na prízemí vedľa knižnice. Klub je vybavený kobercami, nábytkom, 6-hrannými stolmi, spoločenskými a didaktickými hrami, stavebnicami, hračkami a pod. K dispozícii má v areáli školy školský dvor s multifunkčným ihriskom, telocvičňu, knižnicu a triedy s PC a interaktívnou tabuľou. Činnosť prebieha po skončení vyučovania po 4. vyučovacej hodine v čase od 11.10 do 15.15. Činnosť v ŠKD je organizovaná tak, aby bol zabezpečený primeraný aktívny odpočinok, relaxácia a ďalšie individuálne napĺňanie športových, kultúrnych a spoločenských potrieb detí.