Základná charakteristika MŠ

Materská škola je súčasťou základnej školy s právnou subjektivitou. Zabezpečuje výchovu a vzdelávanie detí predškolského veku spravidla od 3 do 6 rokov a pre deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou, výnimočne pre deti dvojročné.

Materská škola je dvojtriedna. Počty detí v jednotlivých triedach sú v zmysle zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní.

Materská škola je umiestnená v účelovej budove . Suterén tvorí chodba, práčovňa, sušiareň, sklad bielizne, kabinet na učebné pomôcky a škrabka pre ŠJ. Prízemie tvorí chodba, I. trieda MŠ, spálňa, šatňa, umyváreň a WC pre I. triedu, šatňa pre učiteľky a prevádzkovú pracovníčku, kuchyňa s príslušenstvom, priestory na prípravu a výdaj jedál a školská jedáleň. Na poschodí je II. trieda MŠ, spálňa, šatňa, WC a umyváreň pre dievčatá a chlapcov, kuchynka, zborovňa, kancelária pre zástupkyňu MŠ, umyváreň a WC pre učiteľky a podkrovná telocvičňa. Súčasťou materskej školy je aj školský dvor.