Charakteristika školského zariadenia

Centrum voľného času (CVČ) pri základnej škole v Liptovskej Tepličke je školské zariadenie, ktoré zabezpečuje podľa výchovného programu školského zariadenia výchovno-vzdelávaciu, záujmovú, rekreačnú a športovú činnosť detí, vo veku od 3 do 15 rokov, v ich voľnom čase.

CVČ pracuje v niekoľkých oddeleniach, v ktorých sa utvárajú podmienky a možnosti rôznorodého a aktívneho uplatnenia a sebarealizácie žiakov, prostredníctvom cieľavedomého ovplyvňovania a organizovania spôsobu ich odpočinku, rekreácie, zábavy a záujmovej činnosti. Zaisťujú tak všestranný rozvoj z hľadiska vedomostí, zručností a schopností, podporujú a prehlbujú záujmy detí a rozvoj talentu a nadania v rôznych vedeckých i umeleckých oblastiach. Umožňujú tak efektívne využitie voľného času detí pod vedením vedúcich pracovníkov. Svojim obsahom sa CVČ podieľa na upevňovaní telesného a duševného zdravia detí.

Cieľom CVČ v školskom roku 2018/2019 je:

- rozbehnúť pravidelnú záujmovú činnosť v záujmových útvaroch, kluboch, kurzoch a súboroch rôzneho zamerania

- organizovať príležitostnú činnosť formou jednorazových alebo pravidelne sa opakujúcich súťaží, prehliadok, exkurzií, festivalov, športových
       podujatí, besied a podobne,
       na ktorých sa zúčastňujú aj deti a osoby ktoré nenavštevujú CVČ

- organizovať podujatia v rámci primárnej prevencie voči sociálno-patologickým javom (nebezpečenstvo facebooku a internetu, kriminalita, drogová
       závislosť, šikanovanie...).

- zabezpečiť prázdninovú činnosť, vo forme turistiky, výletov a letných táborov

Filozofiou nášho zariadenia je smerovať výchovno-vzdelávaciu činnosť k príprave mladej generácie na život tak, aby bola schopná kriticky a tvorivo myslieť a účinne riešiť životné problémy. Dávame šancu každému nášmu účastníkovi, aby sa rozvíjal podľa svojich schopností a možností, a tak mu umožniť zažiť úspech, ocenenie a motiváciu k ďalšej činnosti.